Tu jesteś:   Noclegi - strona główna
Cena od:  60 zł
Cena od:  30 zł
Kwatery w Grzybowie
Kołobrzeg-Grzybowo
Cena od:  30 zł
Cena od:  30 zł
Cena od:  50 zł
Cena od:  25 zł
Wynajem pokoi u Ani
Białka Tatrzańska
Cena od:  12 zł
Cena od:  25 zł
Cena od:  35 zł
Cena od:  40 zł
Cena od:  30 zł
Cena od:  40 zł
środa, 28 sierpnia 2013 20:57
Drukuj PDF

Jak samodzielnie zorganizować wyjazd na Wyspy Kanaryjskie?

Cudowny klimat, krystalicznie czysta woda, plaże z piaskiem w niespotykanych nigdzie indziej odcieniach... Powodów, dla których odwiedzamy Wyspy Kanaryjskie, jest mnóstwo! Niezależnie od tego, czy cel naszej podróży stanowi Lanzarote, Teneryfa, czy też inna wyspa archipelagu, możemy pokusić się o zorganizowanie wyjazdu na własną rękę. Jak to zrobić, aby móc w pełni cieszyć się wczasami?

Bilet to podstawa

Jeśli chodzi o zagraniczne wycieczki, ogromną część kosztów stanowi zwykle zakup biletów lotniczych. Dlatego też warto poświęcić sporo czasu na poszukanie odpowiednio atrakcyjnej oferty – jest to naprawdę możliwe! Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie ze specjalnych wyszukiwarek promocji lotniczych, znajdujących się między innymi na portalach internetowych konkretnych przewoźników. Pomyślmy o tym zawczasu, im bliżej bowiem do wyjazdu, tym trudniej będzie nam znaleźć tanie połączenie. Niestety nie wszędzie dolecimy bezpośrednio z Polski, jednak większość linii proponuje swoim klientom dogodne przesiadki.

Zadbajmy o dobry nocleg

Kolejnym krokiem będzie znalezienie odpowiedniego miejsca noclegowego. Na początku określmy swoje własne potrzeby oraz możliwości finansowe. Zastanówmy się, na jakiej lokalizacji nam zależy – czy wolimy zamieszkać w spokojnym, raczej odludnym miejscu, czy też mamy zamiar prowadzić bogate nocne życie i wolimy nocleg w samym centrum turystycznego kurortu. Najszybciej informacje o dostępnych kwaterach znajdziemy w internecie – wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę np. Wyspy Kanaryjskie wczasy, czy też nazwę konkretnej miejscowości. Do wyboru mamy nie tylko hotele, lecz również wynajem apartamentów lub pokoi od osób prywatnych – to często dość tanie i niezwykle komfortowe rozwiązanie.

Co warto zabrać ze sobą?

Wybierając się na Wyspy Kanaryjskie nie zapomnijmy aparatu fotograficznego, który pozwoli nam uwiecznić cudowne krajobrazy oraz niepowtarzalne chwile, spędzone w tym miejscu. Pamiętać musimy również o kilku niezbędnych rzeczach, takich jak pieniądze, mapy miejsca, w które jedziemy, dokumenty. Zabierzmy ze sobą odpowiednią odzież – przydać się mogą nie tylko okulary przeciwsłoneczne i kapelusz, lecz także np. buty do wody (niektóre z plaż są kamieniste). Na miejscu warto wypożyczyć samochód, dzięki któremu będziemy mogli zwiedzić całą wyspę bez korzystania z dość drogich wycieczek organizowanych.