Willa Viki o sobie.
Nowo wybudowany obiekt położony w centrum Krynicy Morskiej w bliskim sąsiedztwie lasu, wody i szerokich piaszczystych plaż. Niewielką odległość do morza ok. 600 m można bez trudu pokonać utwardzoną ścieżką przez las. W niewielkiej odległości mamy także port pasażerski i molo oraz mnóstwo barów, restauracji i sklepów. Do dyspozycji naszych gości mamy komfortowe i przestronne pokoje 2,3,4 i 6 osobowe. Każdy pokój posiada łazienkę oraz wyposażony jest w telewizor, dodatkowo pokoje typu studio wyposażone są w aneksy kuchenne z lodówką, czajnik oraz kompletem naczyń.
Do dyspozycji gości znajduje się również kuchnia z jadalnią, gdzie będą mogli Państwo bez większego trudu przygotować posiłek.
W obiekcie dostępny jest internet bezprzewodowy (Wi-Fi).
Od strony południowej z okien pokoi roztacza się widok na zalew Wiślany i wysoczyznę Elbląską, zaś z drugiej strony budynku na centrum i pas lasu.
Rezerwat przyrody "Buki Mierzei Wiślanej" - rezerwat przyrody "Buki Mierzei Wiślanej" usytuowany jest ok. 0,8 km na południe od drogi między Przebrnem a Krynicą Morską. Jego największym skarbem są potężne, ok. 200-letnie buki tworzące naturalny drzewostan. Rezerwat powstał w 1962 r. i zajmuje powierzchnię 7 ha, na której oprócz buków rosną m.in. świerki pospolite, dęby szypułkowe, sosny zwyczajne, brzozy brodawkowate a z drzew sztucznie wprowadzonych sosny wejmutki i modrzewie europejskie. W runie pośród zawilców gajowych czy borówki czernicy występują chronione kruszyna pospolita, bluszcz pospolity i konwalia majowa. Rezerwat stanowi wyjątkowo przyjemne miejsce na długie spacery. W lesie grasują daniele, lisy, dziki, jenoty i mnóstwo różnego ptactwa.
Port rybacki w Krynicy Morskiej - sporą atrakcją miasteczka jest port rybacki usytuowany na wodach Zatoki Gdańskiej a zwłaszcza przystań żeglugi turystycznej znajdująca się od strony Zalewu Wiślanego w pobliżu mola. Kursują stąd statki lub wodoloty do Elbląga, Fromborka i Kaliningradu (Krynica Morska usytuowana jest zaledwie 15 km od granicy z Okręgiem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej). Można także wybrać się z niej w krótki rejs statkiem lub wodolotem po Zalewie Wiślanym.
Plaża w Krynicy Morskiej - w sezonie to głównie na niej toczy się w Krynicy Morskiej życie. Plaża jest ucieleśnieniem marzeń tysięcy letników o wypoczynku, beztroskiej zabawie, lodach na patyku, słodkim nieróbstwie. Na plażach przeznaczonych dla rodzin z dziećmi znajdują się zjeżdżalnie wodne, wypożyczalnie sprzętu wodnego (rowerów, skuterów, nart wodnych), bary.
Strzeżony jest ok. 500-metrowy odcinek od przejścia przy ul. Marynarzy do Ośrodka Wczasowego Neptun. Plaże są patrolowane 24 h na dobę, dojście do nich jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Owych cywilizacyjnych dóbr zupełnie brakuje na dzikich plażach, gdzie swoje schronienie znajdują indywidualiści szukający spokoju, oswojeni z dookolną przyrodą. Plażę w okolicach położonych 11 km na wschód Piasków (Nowej Karczmy) wchodzących obok usytuowanego 7 km na zachód Przebrna w skład gminy miejskiej Krynica Morska upodobali sobie naturyści. Znajduje się ona ok. 2 km od strzeżonej plaży "tekstylnych" i od naturystów zbiera pochwały za czystość, dobry piasek, rzadko pojawiających się podglądaczy.
Zabytkowa zabudowa Krynicy Morskiej - ciekawie prezentuje się zabudowa miasteczka, zwłaszcza ta pochodząca z początku XX w., którą tworzy zespół zabytkowych budynków o wypoczynkowej funkcji.
Jednym z takich obiektów jest "Cesarski Dwór" (ul. Teleexpressu 3; ulica Teleexpressu jest jedyną o tej nazwie w Polsce). Stanowi on wierną rekonstrukcję zbudowanego w 1905 r., luksusowego hotelu "Cesarski Dwór", reklamowanego jako pierwszy na świecie budynek wystawiony na szczycie wysokiej wydmy.
Punkt widokowy "Skarpa" - z pięknych pejzaży znana jest także "Skarpa" - popularny punkt widokowy na Zalew Wiślany i Wysoczyznę Elbląską. Znajduje się ona nad Zalewem Wiślanym, między Krynicą Morską a Piaskami, dokładnie 2 km przez Piaskami. Miejsce to jest nieustannie podmywane przez wody zalewu, z roku na rok obsuwa się i cofa w głąb lądu. Niektórzy przybywają tu nie tylko dla podziwiania urokliwych panoram, ale także , by spotkać pojawiające się tu ptaki, przede wszystkim kormorany i żurawie.
Wielbłądzi Garb - zdaje się, że w turystycznym eterze jeszcze bardziej niż "Skarpa" popularny jest Wielbłądzi Garb - najwyższa wydma (49 m n.p.m.) na Mierzei Wiślanej, z której także rozpościerają się widoki na Zalew Wiślany, Wysoczyznę Elbląską i... morze.
Jest to jedyne naturalne w przyrodzie miejsce na Mierzei Wiślanej, z którego jednocześnie widać zarówno wody morskie, jak i zalewowe. Wielbłądzi Garb leży na północno - wschodnim krańcu miasta, tuż przy żółtym szlaku turystycznym, ok. 40 minut spokojnego marszu z centrum miejscowości w stronę Piasków.
Latarnia morska w Krynicy Morskiej - obowiązkowym miejscem odwiedzin w Krynicy Morskiej jest latarnia morska, która znajduje się w północno-wschodniej części miejscowości. Została ona wybudowana w 1951 r. obok ruin dawnej latarni wzniesionej w 1895 r., wysadzonej przez Niemców w 1945 r. Latarnię wystawiono z cegły, na granitowym cokole, wyposażając ją w nowoczesne urządzenia optyczne. Jej wysokość sięga 26,5 m, a zasięg jej światła 19 Mm (ok. 35 km). Kąt świecenia latarni obejmuje cały okrąg, więc widoczna jest zarówno od strony morza jak i Zalewu Wiślanego. Z jej galerii roztacza się fantastyczny widok na Mierzeję Wiślaną, Zatokę Gdańską, Zalew Wiślany i Frombork. Wzrokiem można także dosięgnąć rosyjskiego Okręgu Kaliningradzkiego.
Nocowałeś w tym obiekcie, oceń:
Willa Viki - Nocleg w Krynicy
Twoja ocena: |