Przekraczając próg Sichlańskiego Dworku wkraczamy w "inny świat". Od progu wita nas zapach typowych potraw góralskich. Tradycyjnie przygotowywane pieczywo, wędliny, domowe ciasta, dżemy i kompoty, a wszystko to okraszone dobrym humorem i uśmiechem gospodyni, w przepięknym góralskim stroju.
I można by przy tym suto zastawionym stole biesiadować cały czas, słuchając przyśpiewek kapeli góralskiej, a tu jeszcze tyle atrakcji czeka wokoło...
Dla turystów spragnionych pieszych wędrówek i obcowania z przyrodą dworek stanowi świetny punkt wypadowy do wycieczek na Halę Gąsienicową, do Małego Cichego, na Cyrhlę i do Doliny Olczyskiej. Murzasichle posiada ponad to wygodne połączenia autobusowe i mikrobusowe z Zakopanem.
Korzystając z pobytu w Sichlańskim Dworku warto także wybrać się na Słowację, aby skorzystać z dobrodziejstw basenów termalnych, znanych ze swoich leczniczych właściwości, a dostępnych tam o każdej porze roku.
Z Murzasichla do granicy ze Słowacją jest zaledwie 7 km.
Mniej aktywnych turystów zadowoli na pewno wspaniały widok na Tatry: od Murania, przez Granaty, Zawrat i Świnicę, aż po Giewont i część Czerwonych Wierchów, rozpościerający się z okien Sichlańskiego Dworku.
Murzasichle to raj dla narciarzy - znajduje się tu 6 wyciągów orczykowych, a każda z tras ma ok. 300 m, przy różnicy wzniesień 35 - 48m. Stoki są sztucznie zaśnieżane i oświetlane.
Oprócz atrakcji dla ciała, znajdziemy w Murzasichlu i coś dla ducha. Warto odwiedzić choćby liczący 50 lat, utrzymany w góralskim, regionalnym stylu Kościół pod wezwaniem NMP, gdzie odprawiane są msze z muzyką i śpiewem góralskim, albo udać się do Sanktuarium Maryjnego na Wiktorówkach i zabytkowego kościółka w Jaszczurówce.
A po pełnym wrażeń dniu warto usiąść przed sichlańskim kominkiem, z kieliszkiem litworu w ręce i posłuchać opowieści starych górali "jak to downo na świecie bywało..."
Dworek dysponuje 56 miejscami noclegowymi w pokojach 2, 3 i 4 osobowych. Wszystkie pokoje wyposażone są w meble z drewna litego, łazienkę (ręczniki), TV, a większość z nich posiada balkon. W pensjonacie znajduje się restauracja w której serwujemy smaczne posiłki kuchni polskiej i regionalnej.
Do dyspozycji Gości oddajemy także mini barek oraz salę kominkową, gdzie organizujemy "posiady góralskie" z kapelą góralską.
Atuty:
Sichlański Dworek leży u podnóża Tatr w malowniczej miejscowości Murzasichle, w sąsiedztwie lasu oraz rzeki z dala od miejskiego hałasu. Dworek wykończony jest w stylu góralskim ze wspaniałym ogrodem (plac zabaw dla dzieci, kort tenisowy, boisko do gry w siatkówkę, koszykówkę, miejsce do rozpalenia ogniska, grilla).
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług!
W okolicy obecnego Muru przy Stasikówce istniało podobno sześć domów. Mieszkańcy tej osady mieli wolę utworzyć gromadę z mieszkańcami Sichły. Stało się tam jednak nieszczęście na skutek jakiejś epidemii, umarli tam ( na Murze ) wszyscy ludzie i stąd od słowa oznaczającego śmierć, a więc - mor, albo pomór, osadę tę nazywano Mur. - Aż do czasów II Wojny Światowej, Mur i Zasichła stanowiły jedną gromadę, mieszkańcy Muru sprawy gminne załatwiali u sołtysa w Murzasichlu. Te dwie wioski łączono w pisowni w ten sposób : Mur-Zasichła. Po II Wojnie Światowej , gdy Mur przyłączono administracyjnie do gromady Stasikówka, Sichła otrzymała nazwę dzisiejszą - Murzasichle.
Dla turystów spragnionych pieszych wędrówek i obcowania z przyrodą - Murzasichle stanowi doskonały punkt wypadowy do wycieczek na Halę Gąsienicową, do Małego Cichego, na Cyrhlę i do Doliny Olczyskiej. Murzasichle posiada ponad to wygodne połączenia autobusowe i mikrobusowe z Zakopanem, a do granicy ze Słowacją jest zaledwie 7 km.
Mniej aktywnych turystów zadowoli na pewno wspaniały widok na Tatry od Murania przez Granaty, Zawrat i Świnice, aż po Giewont i część Czerwonych Wierchów, rozpościerający się... z okien Sichlańskiego Dworku. Murzasichle to raj dla narciarzy-znajdują się tu 6 wyciągów orczykowych. Stoki są sztucznie nasnieżane i oświetlane.
Oprócz atrakcji dla ciała, znajdziemy w Murzasichlu i coś dla ducha. Warto odwiedzić choćby liczący 50lat, utrzymany w góralskim, regionalnym stylu Kościół pod wezwaniem NMP, gdzie odprawiane są msze z muzyką i śpiewem góralskim, albo udać się do Sankturium Maryjnego na Wiktorówkach.
Nocowałeś w tym obiekcie, oceń:
Sichlański Dworek
Twoja ocena: |