Tu jesteś:   Noclegi - strona główna
Cena od:  25 zł
Cena od:  35 zł
Cena od:  25 zł
Cena od:  35 zł
Cena od:  25 zł
Cena od:  25 zł
Cena od:  25 zł
Cena od:  20 zł
Cena od:  50 zł
Cena od:  40 zł
Cena od:  4 zł
Cena od:  30 zł
środa, 28 sierpnia 2013 20:57
Drukuj PDF

Jak tanio latać samolotem?

Do niedawna samolot był uznawany wyłącznie za środek transportu dla najbogatszych, a ceny biletów znacząco przewyższały komunikację naziemną. Od kilku lat ta sytuacja uległa jednak zmianie. Jak się okazuje, podróże do wielu miast na zachodzie Europy można odbyć już za kilka złotych.

Jest to możliwe dzięki tanim liniom lotniczym, które oferują bilety za bardzo niewielkie kwoty. Warto jednak pamiętać, że w to miejsce zapłacić należy za nadanie bagażu głównego, i wiele innych usług.

Atrakcyjne ceny są oferowane jedynie w kursach, które odbędą się za kilka tygodni lub miesięcy. Dodatkowo zazwyczaj nie można wycofać rezerwacji biletu. Dlatego też najlepiej jest zaplanować sobie wyjazd z dużym wyprzedzeniem, a także liczyć, że nic niespodziewanego nie wypadnie w międzyczasie.

Co jednak, jeżeli interesuje nas tani lot w kierunku innym, niż zwyczajowo obsługiwane przez tanie linie lotnicze? Przede wszystkim warto zaprzyjaźnić się z internetowymi wyszukiwarkami lotów, takimi jak Centerfly.pl. Pozwalają one szybko przejrzeć ofertę połączeń z danego miasta w wybranym kierunku. Szukając tanich lotów najlepiej jest brać także pod uwagę zagraniczne lotniska, do których można się łatwo dostać z Polski. Porty lotnicze takie jak Frankfurt nad Menem czy Londyn mają zazwyczaj dużo większą siatkę połączeń, niż Warszawa lub Gdańsk.

W przypadku jednak bardzo egzotycznych kierunków lepiej nie nastawiać się na konkretny lot. Warto śledzić oferty i być elastycznym. Czasami pojawia się bowiem bardzo atrakcyjna oferta lotu do Japonii lub USA tradycyjnymi liniami, często jest to jednak typowe last minute, gdzie odlot jest za kilkadziesiąt godzin.

Dodatkowo najlepiej jest nauczyć się podróżować z bagażem podręcznym. Nie jest co prawda łątwo spakować się w "kabinówkę", jednak przy odrobinie samozaparcia da się to zrobić. Poza wymiarem finansowym zyskujemy też trochę czasu oraz nie ryzykujemy utraty bagażu.