Tu jesteś:   Noclegi - strona główna
Cena od:  25 zł
Cena od:  40 zł
Willa Elita
Krynica Morska
Cena od:  75 zł
Cena od:  23 zł
Polecany nocleg!
Cena od:  50 zł
Cena od:  25 zł
Cena od:  80 zł
Hotel Monttis
Sucha Beskidzka
Cena od:  45 zł
Cena od:  40 zł
Cena od:  30 zł
Pensjonat Kaczorek
Ruciane-Nida
Cena od:  90 zł
Perła Mazur
Chruściele
Cena od:  20 zł
Drukuj PDF

Rajski urlop po chorwacku

Dla tysięcy rodzimych turystów Chorwacja jest synonimem pięknej pogody, wspaniałej przyrody i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Tym samym staje się spełnieniem ich wakacyjnych marzeń o rajskim urlopie.

Zielona Istria

Jednym z regionów, który swoim naturalnym pięknem zdobywa serca turystów z całego świata jest Istria, leżąca na półwyspie o tej samej nazwie. W związku z tym, że obszar półwyspu w ponad 35 procentach pokrywają kompleksy leśne, Istria w pełni zasługuje na miano prawdziwej oazy zieleni. Swoją wyjątkowość Istria zawdzięcza także majestatycznym górom, ciągnącym się w środkowej części półwyspu, a ponadto niezwykle malowniczej linii brzegowej.

Wśród najchętniej odwiedzanych miejscowości w tym regionie wyróżnia się przede wszystkim Rovinj, nazywane niekiedy Małą Wenecją. Zestawienie największych atrakcji Rovinj tworzą nie tylko piękne plaże, oblewane przez lazurowe wody Adriatyku, ale także zabytkowe Stare Miasto, XVIII-wieczny Kościół św. Eufemii czy barokowy Klasztor Franciszkanów z muzeum sakralnym. Świetną rozrywką dla całej rodziny będzie też wizyta w Akwarium Morskim, w którym można podziwiać faunę Morza Adriatyckiego lub uczestnictwo w jednym z licznych wydarzeń kulturalnych.

Wyspiarskie wakacje w Chorwacji

Regionem sąsiadującym z Istrią i przyciągającym turystów swoim naturalnym urokiem jest Kvarner, swoim zasięgiem obejmujący Zatokę Kvarner. Głównym ośrodkiem tego obszaru jest Rijeka, będąca jednocześnie największym chorwackim portem handlowym, rybackim i tranzytowym, natomiast wśród najważniejszych wysp tej części wybrzeża wymienia się wyspy Krk, Cres oraz Rab. Kvarner zdobył popularność jako region dający zróżnicowane możliwości wypoczynku, zarówno w kontynentalnej części Chorwacji, jak i na jednej z wysp, a ponadto posiadający szereg niekwestionowanych walorów.

Bardzo kuszącą propozycją na wakacyjne wojaże są wczasy na wyspie Krk, wyróżniającej się pięknym wybrzeżem, zacisznymi zatoczkami, cudownymi plażami oraz porastającymi jej zachodnią i środkową część gajami oliwnymi i winnicami. Podczas pobytu warto przeznaczyć trochę czasu na bliższe poznanie miasta Krk, gdzie na amatorów zwiedzania czekają średniowieczne fortyfikacje, starówka z kameralnymi uliczkami, katedra z XII wieku i zabytkowy zamek książęcy.

Chorwacja bliżej niż zwykle

Oba z wymienionych regionów są doskonale przygotowane na przyjęcie gości z całego świata, biorąc pod uwagę również udostępnianą turystom infrastrukturę. Z kolei by spędzić niezapomniany urlop w Chorwacji, wystarczy zapoznać się z ofertą jednego z biur podróży, między innymi Rainbow Tours i zaplanować podróż do jednego z rajskich zakątków tego kraju.

Chorwacja w znakomitym stylu wdarła się do grona najpopularniejszych destynacji turystycznych, oferujących wypoczynek w otoczeniu bajkowych krajobrazów. Wspaniała przyroda, bogactwo możliwości organizacji czasu wolnego i fantastyczna atmosfera sprawią, że nasz pierwszy urlop w Chorwacji z pewnością nie będzie ostatnim.