Tu jesteś:   Noclegi - strona główna
Cena od:  30 zł
Cena od:  50 zł
Cena od:  25 zł
Cena od:  35 zł
Cena od:  30 zł
Cena od:  25 zł
Dom w Gorcach
Poręba Wielka
Cena od:  25 zł
Cena od:  25 zł
Agroturystyka Nad Białką
Białka Tatrzańska
Cena od:  41 zł
Cena od:  35 zł
Cena od:  150 zł
Cena od:  25 zł
Drukuj PDF

Jak przywitać Nowy Rok w Polsce?

Żeby spędzić tę noc wyjątkowo, warto zacząć planować już teraz. Wyjazd w ciekawe miejsce jest dla wielu definicją udanej sylwestrowej zabawy. Sprawdź gdzie wybrać się w tym roku.

Górski klimat przyciąga najbardziej

Co przyciąga turystów? Niesamowita atmosfera! Góralska muzyka chwyta za serce i zmusza do tańca. Regionalne jedzenie kusi zapachami. To idealne miejsce na zabawę do białego rana! Wbrew pozorom, Sylwester w górach nie musi być drogi. Wynajmując domek czy kwaterę prywatną można zaoszczędzić, szczególnie będąc większą liczbą osób. Liczy się też czas dokonania rezerwacji - im wcześniej, tym lepiej! Bardziej wymagający turyści zadowolą się z pewnością pięknymi hotelami, w których odbywają się sylwestrowe bale. Niektórzy witają Nowy Rok u stóp gór, inni - w samych górach. Dla miłośników sportów zimowych wybór jest oczywisty. Stoki coraz lepiej dbają o bezpieczeństwo i warunki do jazdy. Z wielu można korzystać przez całą sylwestrową noc! Także schroniska oferują turystom zabawę w Sylwestra. Trzeba jednak uważać ? warunki pogodowe są o tej porze roku złe. Może istnieć zagrożenie lawinowe. Dodatkowo, zimą bardzo szybko robi się ciemno, co utrudnia orientację w terenie. Ratownicy TOPR-u nie raz mieli już w sylwestrową noc pełne ręce roboty. W sytuacji, kiedy wędrówka do schroniska robi się niebezpieczna, trzeba z niej natychmiast zrezygnować. Górskie miejscowości oferują wiele możliwości spędzenia Sylwestra, nie warto więc ryzykować.

Morze nie tylko dla morsów

Bałtyk przyciąga turystów ukazując swoje inne, zimowe oblicze. Plaże są puste, spokojne i pokryte śniegiem, na morzu pływają kry. To świetna atmosfera do wypoczynku, a w sylwestrową noc? do zabawy! Fajerwerki wyglądają w tej scenerii magicznie. Wyjeżdżając nad Bałtyk mamy wiele alternatyw. W miastach, najczęściej w hotelach i większych pensjonatach, organizowane są bale. Miejsca należy rezerwować już teraz! Jeśli nie zdążymy, zawsze można udać się na Sylwester miejski pod gołym niebem. Miłośnicy sportów nie mogą narzekać. Nad morzem istnieją świetne warunki do narciarstwa biegowego czy nordic walking. Ruch na powietrzu przepełnionym jodem ma zbawienny wpływ na organizm! Snowboardziści mogą udać się do Sopotu, gdzie znajduje się stok narciarski z widokiem na morze. Osoby szukające wytchnienia od codziennego zgiełku będą świetnie czuć się w mniejszych miejscowościach. Przywitanie Nowego Roku w kameralnych warunkach może być urokliwe i romantyczne. Zaletą są również ceny zdecydowanie niższe niż w sezonie letnim. Obecnie można zarezerwować nocleg w pensjonacie już od 40 zł/os. Wada zimowego wyjazdu nad Bałtyk - może być naprawdę zimno! Wiatr często wieje z zawrotną prędkością, powodując sztormy.

Sylwester miejski, czyli opcja bez wyjazdu

Atmosfera imprez masowych jest niepowtarzalna. Wielu Polaków zamierza spędzić Sylwestra na koncertach miejskich. Duże miasta przyciągają największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W jedną noc można usłyszeć na żywo nawet kilkunastu artystów! Z danych portalu Sylwestrowy.pl wynika, że największą popularnością cieszy się sylwester w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Te miasta co roku wydają najwięcej na organizowane imprezy. Polacy interesują się również spędzeniem tej wyjątkowej nocy w europejskich stolicach. Króluje romantyczny Paryż i nietuzinkowa Praga.

Planując wyjazd już teraz możemy dostosować go do finansowych możliwości i swoich upodobań. W górach, nad morzem, leniwie, na sportowo, w tłumie czy kameralnie? Wybór jest ogromny. Najważniejsza tej nocy jest po prostu dobra zabawa!