Tu jesteś:   Noclegi - strona główna
Cena od:  45 zł
Cena od:  35 zł
Cena od:  35 zł
Cena od:  100 zł
Cena od:  35 zł
Cena od:  25 zł
Cena od:  35 zł
Cena od:  60 zł
Cena od:  33 zł
Cena od:  35 zł
Cena od:  100 zł
Mazurska Chata
Mikołajki
Cena od:  35 zł
Drukuj PDF

Hotel z proekologicznymi rozwiązaniami

Ekologiczny styl życia niesie ze sobą sporo korzyści, ale i wyzwań. Jedno z nich pojawia się wtedy, gdy trzeba na chwilę opuścić własne cztery kąty i wyruszyć w podróż służbową albo turystyczną. Nie jest bowiem tak łatwo znaleźć hotel, który spełni wymagania osób dbających o harmonijną egzystencję ze środowiskiem naturalnym.

Jedno z takich miejsc w Warszawie znaleźliśmy dzięki stronie Grupy Accor. Zlokalizowany w centrum stolicy Hotel Sofitel Warsaw Victoria wdrożył proekologiczne rozwiązania w ramach programu „Planet 21 – 21 konkretnych zobowiązań na rzecz zrównoważonego rozwoju”. Dzięki temu w restauracji hotelu Sofitel podawane są zbilansowane posiłki i na stoły nie trafiają zagrożone wyginięciem gatunki morskie. W pokojach stosuje się ekologiczne środki czystości, a wyposażenie pokoi wykonano z materiałów przyjaznych środowisku. Na tym nie koniec. Gościom proponuje się wielokrotne używanie ręczników, natomiast segregacja sprawia, że papier, szkło i kartony są odzyskiwane. W warszawskim hotelu Sofitel Victoria wdrożono też rozwiązania techniczne, jak: regulatory przepływu wody, energooszczędne oświetlenie, odzyskiwanie energii z głównego systemu wentylacji czy centralny wyłącznik światła. Proekologiczne działania nie ominęły personelu, który jest szkolony z zagadnień związanych z ochroną środowiska naturalnego.

W Sofitel Warsaw Victoria stawiają nie tylko na ekologię, ale i luksus. Hotel odnowiono przy wsparciu ze strony Didiera Gomeza, wybitnego francuskiego architekta, mającego na koncie szereg prestiżowych nagród i projektowanie wnętrz dla butików najbardziej luksusowych marek na świecie z Louis Vuitton na czele.

Więcej na temat działań podjętych w Sofitelu można poczytać na stronie http://www.accorhotels.com/pl/hotel-3378-sofitel-warsaw-victoria/sustainable-development.shtml. Natomiast osoby, które chcą dokładnie hotele grupy Accor w Warszawie zapraszamy na stronę: http://www.accorhotels.com/hotel-directory/pl/europa/polska/warszawa/hotel-warszawa.htm - Hotele Warszawa.