Tu jesteś:   Noclegi - strona główna
Cena od:  30 zł
Cena od:  76 zł
Cena od:  35 zł
Cena od:  27 zł
Cena od:  35 zł
Cena od:  80 zł
Hotel Monttis
Sucha Beskidzka
Cena od:  20 zł
Cena od:  25 zł
Polanka
Istebna
Cena od:  25 zł
Cena od:  50 zł
Cena od:  40 zł
Cena od:  50 zł
Drukuj PDF

Czym kierować się przy wyborze hotelu podczas planowania konferencji?


Zorganizowanie udanej konferencji wymaga doskonałej logistyki. Niezbędne jest uwzględnienie wielu czynników oraz zdolność przewidywania i koordynowania działań. Najważniejszym punktem w organizacji jest wybór odpowiedniego hotelu, w którym odbędzie się konferencja. Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Wygląd i standard hotelu

Gustowny i nienaganny wygląd hotelu oraz jego standard wymiernie przekładają się na wizerunek organizatora konferencji. Im wyższa klasa ośrodka, tym większy prestiż uzyska samo wydarzenie. Warto także pamiętać, że wystrój hotelu może podkreślić charakter konferencji, na przykład nowoczesne wnętrza będą idealne dla sympozjum naukowego.

Zwróćmy również uwagę, czy personel zna języki obce. Jeżeli konferencja jest międzynarodowa, a obsługa recepcji nie zna co najmniej języka angielskiego, wówczas organizator wywrze na uczestnikach niezbyt dobre wrażenie (http://www.e-konferencje.pl/artykul/profesjonalna-organizacja-konferencji-poradnik-krok-po-kroku/489/).

Lokalizacja hotelu

Kluczowa w wyborze odpowiedniego ośrodka jest jego lokalizacja. Bezwzględnie należy zwrócić uwagę na dojazd do hotelu. Musi on być dogodny bez względu na to, czy goście podróżują samochodem, czy samolotem. Upewnijmy się także, czy w wybranym miejscu jest odpowiednia liczba miejsc parkingowych.

Sale konferencyjne

Mamy do wyboru dwa rozwiązania. Pierwsze polega na wynajęciu specjalnego ośrodka konferencyjnego. Jest to rozwiązanie dobre ze względu na możliwość przesuwania ścian i dopasowania pomieszczeń do potrzeb sympozjum. Dodatkowo takie centrum konferencyjne gwarantuje uczestnikom spokój, którego nie zakłócą inni goście.

Drugim rozwiązaniem jest znalezienie hotelu spełniającego wszystkie nasze wymagania. Należy się upewnić, czy sale konferencyjne pomieszczą wszystkich uczestników, czy jest dostatecznie duża liczba pokoi oraz czy sama placówka jest w stanie pomóc w organizacji konferencji (coraz więcej hoteli, szczególnie pięciogwiazdkowych, świadczy usługi także w tym zakresie). Jeżeli obawiamy się, że goście indywidualni zakłócą przebieg sympozjum, to wybierzmy taki hotel, który posiada osobne skrzydło konferencyjne. Poszukując interesującej oferty, warto odwiedzić stronę internetową www.hotelmarinaclub.pl

Relaks i rozrywka

Konferencje to nie tylko prelekcje, ale także część rekreacyjno-rozrywkowa. Jest ona równie ważna, ponieważ uczestnicy mogą się lepiej poznać i nawiązać kontakty biznesowe w o wiele swobodniejszej atmosferze. W zależności od charakteru konferencji goście mogą mieć do dyspozycji strefę SPA i wellness, korty tenisowe, pole golfowe oraz inne atrakcje, spośród których każdy uczestnik wybierze coś odpowiedniego dla siebie.