Tu jesteś:   Noclegi - strona główna
Cena od:  50 zł
Cena od:  25 zł
Cena od: Prosimy o telefon
Cena od:  65 zł
Cena od:  45 zł
Bed and Breakfast Wil...
Białka Tatrzańska
Cena od: Prosimy o telefon
Cena od:  25 zł
Cena od:  35 zł
Cena od:  50 zł
Cena od:  35 zł
Cena od:  35 zł
Cena od:  50 zł
Drukuj PDF

Atrakcje tunezyjskiego wybrzeża: Tunis i okolice

To miasto stało się jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych na terenie Tunezji. Piękne wybrzeże Morza Śródziemnego i jego wspaniałe plaże oraz afrykański klimat tworzą tu wyjątkowo atrakcyjny dla turystów duet. Jakie atrakcje czekają tu na podróżnych?

Tunis: numer jeden w Tunezji


Tunezja przez wielu z nas kojarzona jest właśnie z Tunisem. Nic w tym dziwnego. To ważny ośrodek gospodarczy, stolica kraju, a jednocześnie – miejsce idealne do wakacyjnego wypoczynku. Wczasy w rejonie Tunisu od lat cieszą się ogromną popularnością, a oferty fly.pl takie jak Tunezja last minute czy Tunezja all inclusive zachęcają do korzystania z miejscowych atrakcji. Które z nich zasługują na szczególną uwagę?

Odkrywanie tunezyjskiej stolicy

Tunis to nie tylko najważniejsze miasto Tunezji, ale i jeden z najważniejszych ośrodków miejskich na afrykańskim wybrzeżu. Jak na miasto o długiej historii przystało, może się Tunis pochwalić cennymi zabytkami. Spacer ulicami starego miasta to szansa na ujrzenie wspaniałych meczetów i okazałych rezydencji, z których każda zachwycić może swą architektoniczną formą. Najcenniejszym zabytkiem jest tu Wielki Meczet, zwany też Meczetem Oliwnym. To wspaniała budowla, która swą obecną formę zyskała w IX wieku. Nieco ascetyczna świątynia może zadziwić swym surowym charakterem i unikalnym pięknem, któremu trudno się oprzeć. Nie jest ona jedyną atrakcją Tunisu. Miłośnicy arabskiej kultury z ciekawością spoglądają też na tutejsze szkoły koraniczne, chętnie odwiedzają też miejscowe suki – targowiska pełne egzotycznych przypraw i aromatycznych olejków. Wielką atrakcją dla miłośników sztuki jest też wizyta w miejscowym Muzeum Narodowym, którego siedzibę stanowi okazały pałac Bardo. Cenne mozaiki są największą atrakcją tej placówki, którą z pewnością warto odwiedzić w czasie wizyty w tunezyjskiej stolicy.

Z wizytą w Kartaginie


Goszcząc w Tunisie nie można pominąć tak ważnej atrakcji, jaką jest Kartagina. Dawna osada fenicka położna jest w niewielkiej odległości od centrum miasta, a wizyta na jej terenie może stać się wspaniałą przygodą. Tu, na terenie tak ważnego w czasach starożytnych miasta, nadal można dojrzeć wiele pamiątek z czasów jego świetności. Ruiny Term Antonina, rzymski amfiteatr oraz pełne cennych zbiorów Muzeum Kartaginy to tylko największe atrakcje, jakie czekają na turystów w tym wyjątkowym miejscu.

Tunis to bez wątpienia miasto, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi, malownicze okolice oraz tanie bilety lotnicze są najlepszą zachętą dla tych, którzy chcą spędzić urlop w wyjątkowym zakątku świata.